Zdrowie

Niczym się zmotywować do konkurencji z otyłością

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz nastrój nas osłabia. Dopada nas smutek, odrętwienie i bierność do wszystkich aktywności życiowych. Unikamy widywania się ze znajomymi. 

Dopada nas strach przed tym jak osądzą nas inni. Należy więc odchudzić się. Najważniejszym czynem prowadzącym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład upatrzona sukienka, nowe kolczyki, wyjazd w ulubione miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne usposobienie, pochwała znajomych czy podziw w oczach innych osób. W jaki sposób więc zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej znajomej nie są Twoim zamysłem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak dużą chęć walki z otyłością?

2. Zezwalaj sobie na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie w momencie gdy osiągniesz idealną wagę. To pozwoli Ci wytrzymać w decyzji.

4. Chwal siebie i wyróżniaj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie łakociami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, książkę .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym celem będzie, kto szybciej zrzuci kilka kilogramów. Konkurowanie zawsze pomaga wytrwać i zdobyć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.