Zdrowie

Jak zaplanować przestrzeń nad pokojem

Urządzenie własnego mieszkania stanowi ogromne wyzwanie. Zanim zaczniemy planowanie najczęściej nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w mieszkaniu wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez przeglądanie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie najnowszych magazynów.
Zwykle skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora również na mniej istotne składniki wystroju domu. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją udekorować, gdyż każdy z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą familijne zdjęcia. Najlepiej wywołać je w różnych wymiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby wystawiać familijne zdjęcia.

Dobrym pomysłem na udekorowanie ściany na klatce schodowej jest wybranie odpowiedniej fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie ulegnie zwiększeniu. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było wyjść na włoską uliczkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeśli wybierasz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo domowników.

birthday wishes