Zdrowie

Jak urządzić zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice są zobowiązani postarać się, by był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Dobrym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale jeśli malec jest fanem jednej bajki lub filmu można zdecydować się na taki krok i poprosić gości, by na imprezie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku przygotowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także gry powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche kinder

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym pomysłem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić także na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.