Społeczeństwo

Cena zaślubin

Kompleksowe przygotowywanie ślubu i wesela to niemało pracy. Trzeba ją zacząć przynajmniej na kilkanaście miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeżeli rozpoczniemy dużopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć z całością przygotowań, jest niesamowicie spore. Aby jednak idealnie przygotować dosłownie wszystko, co wiąże się z tym wyjątkowym, trzeba liczyć się z wydatkami, które nie będą małe. Co będzie kosztować bardzo dużo?

Wynajęcie sali bankietowej.

To rzecz jasna jeden z największych kosztów. Trzeba się z tym liczyć i zdecydować się na idealną salę, w której będziemy się bawić, albo wybrać tańszą, nie zawsze jednak idealną.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia dla naszych gości z reguły są zależne od liczby zaproszonych gości. Im większa liczba naszych gości, tym wyższy koszt. Przy wybieraniu menu weselnego, należy niestety sprawdzić, czy dana suma za jedzenie dla jednego gościa obejmuje wszystkie dania. Często za droższe dania, desery i ciasto, czy po prostu alkohole, trzeba dopłacić dodatkowo.

Fotograf.

Fotograf i filmowiec, to pozornie niesamowicie małe wydatki. Nic bardziej mylnego. Sam doskonały fotograf na ślub.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc pięćset złotych, nierzadko osiągają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego często jest odrobinę mniejszy, nierzadko również będzie to suma rzędu tysiąca złotych.

Dekoracja sali dla gości i samochodu ślubnego.

To oczywiście pozornie malutkie sumy do wydania. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi płacimy naprawdę niemało. Planując udekorowanie sali weselnej i samochodu, upewnijmy się osoby, które zajmą się dekoracjami, jak duże będą wydatki na dekoracje.

Ślub i wesele to spore wydatki.

Wesele to duże koszty jakie potrafią negatywnie zaskoczyć. Warto mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych sytuacjach można trochę oszczędzić, jeżeli jednak oczekujemy, by uroczystość ślubną i nasze wesele zorganizować doskonale, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.